Hledání vajíček 8.4.2023

8. dubna tradičně na bílou sobotu jsme uspořádali akci Hledání vajíček. Účastníci si mohli vybrat ze dvou tras kratší 4km trasa pro menší děti nebo delší 7km pro starší.   Celkem bylo připraveno 12 stanovišť s úkoly. Koledníci si mohli například zahrát kuželky s vajíčky, zkusit postavit věž z neposedných veselých vajíček, či dle zadání správně poskládat barevná vajíčka, ale také se pokusit pomlázkou strefit do zavěšeného vajíčka, zdolat překážkovou dráhu nebo si zazávodit v motání vajíček. A mnoho dalších úkolů. Posledním zastavením bylo již tradiční zdobení velikonočního stromu. Mezi stanovišti s úkoly byly po cestě rozmístěny obrázky s velikonočními symboly a k ním malé povídaní.  Zkrátka velikonoce tu byli na každém kroku. Po splnění úkolů a odevzdání průvodky čekala na každého malá odměna. V cíli samozřejmě nesměl chybět buřguláš na posilnění a čaj na zahřátí. Navzdory vrtkavému aprílovému počasí si velikonoční procházku užilo přes 150 osob. Poděkování patří především našim dobrovolníkům, bez kterých by se akce tak nevydařila a také Cukrárně Monika, Městu Štětí a firmě SOZOL.  

Fotogalerie: https://tulacisteti.rajce.idnes.cz/Hledani_vajicek_8.4.2023/

 

Ukliďme Česko 2.4. 2023 

V neděli 2. dubna 2023 jsme se tradičně zapojili do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Naším cílem bylo uklidit okolí naší klubovny a přírodu podél cesty od Počeplic, přes „Placák“ až k Labe aréně. Ještě než jsme došli k Labe aréně posbírali jsme podél silnice na Počeplice tři pytle odpadků a jedno síto. Ze starého rámu od okna jsme vytvořili živý obraz. A pak už putoval na hromadu k dalším odpadkům, které do přírody rozhodně nepatří.  Cestou od Počeplic jsme se rozdělili na dvě skupiny, abychom mohli projít obě cesty. Nedávné teplé počasí vybízelo k odložení některých svrškům, a někdo si skříň spletl s přírodou a našli jsme zde pár zachovalých textilních výrobků. A než jsme dorazili na „Palacák“ sebrali jsme další tři pytle odpadků. Zde jsme si opekli špekáčky a posilněny jsme se vydali vstříc poslednímu vybranému úseku směrem k Labe aréně. Přestože se v této lokalitě úklid opakuje pravidelně, překvapilo nás množství odpadků.  Nasbírali jsme 7 pytlů, z toho dva pytle tvořil výhradně odpad z automobilu a k tomu se přidaly dvě pneumatiky.

Běžně chodíme kolem odpadků a ne vždy si jich všímáme. Tato akce pomáhá nejen dětem, ale i dospělým aby si uvědomili, jak mnoho odpadků nejenom generujeme, ale také pohazujeme volně kolem sebe, aniž bychom si uvědomovali vlastní odpovědnost za budoucnost naší přírody. Do akce se zapojili nejen děti ale i jejich rodiče a my všem děkujeme za nasazení, moc si toho vážíme! 💚

Fotogalerie https://tulacisteti.rajce.idnes.cz/Uklidme_Cesko_2.4.2023/