Letní kemp – Jak přežít

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Termín konání: 19. 7. – 23. 7. 2021

Místo konání: lesní hřiště ve Stračí a přilehlé lesy

Sraz: pondělí 19. 7. 2021 na lesním hřišti ve Stračí

Rozchod: pátek 23. 7. 2021 v …. na lesním hřišti ve Stračí

ÚčastníciLetní kemp – Jak přežít je určeny pro děti, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku (děti chodily min. do 1. třídy ZŠ) v ČR.

Cena: Účast na akci Letní kemp – Jak přežít je zdarma.  Realizace byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Náplň kempu:  

  • Cílem kempu je přivést děti a mládež k zájmu o branné sportovní činnosti a jejich seznámení s prvky záchranářských a vojenských dovedností. Současně jsou činnosti akce zaměřeny na zvýšení povědomí účastníků v oblasti přežití a pomoc druhé osobě v nouzi. Účastníci si vyzkouší nácvik sebeobrany, první pomoci, přežití, řešení živelních katastrof atd., čímž získají speciální dovednosti, podpoří se rozvoj jejich fyzické kondice, sebeovládání a mentální zdraví a zároveň si prověří a procvičí nabyté dovednosti, které mj. zvýší jejich připravenost na řešení krizových situací.

Základní vybavení:

  • Batoh/krosnu, karimatku/celtu, dobrý spacák, oblečení na spaní, dostatek vhodného oblečení (vzhledem k zaměření letního kempu je doporučováno oblečení nevýrazných barev hodícího se do lesa) pohodlnou pevnou obuv, pláštěnku/nepromokavou bundu, nůž, svítící baterku (ideálně čelovku), toaletní papír, hygienické potřeby, ešus (ve kterém si budete vařit jídlo na ohni a dle toho bude také vypadat), plecháček, příbor, kartičku pojištěnce, KPZ (krabičku poslední záchrany), uzlovačku, Tuláckou stezku (kdo vlastní, není podmínkou). Nedoporučujeme brát si mobilní telefony, elektroniku (beztak není možnost dobití) a jiné cennosti. Za ztracené nebo poškozené přístroje a věci neručíme.

Strava:

  • Po celou dobu kempu bude zajištěn celodenní pitný režim a strava 5x denně.

Testování:

  • Před nástupem na akci mají děti povinnost splnit jednu z těchto podmínek:
  • PCR TEST ne starší 7 dnů
  • Antigenní test ne starší 72 hodin
  • potvrzení o prodělané nemoci, platí max. 180 dní
  • potvrzení o očkování min. 14 dní po druhé dávce

Dokumenty:

 

Přihlásit se můžete do 16.7. na tel 775 668 423 (Martina Macková) / 739 673 374 (Abu) nebo na e-mailu tulacisteti@seznam.cz

aktualizováno: 27.07.2021 11:42:52